Jak umieścić wirtualny spacer Business View na Facebooku

look inside

Wirtualny spacer na fanpagu

Jeśli chcesz umieścić wirtualny spacer Business View utworzony w Mapach Google na Facebooku w swoim fanpage, musisz utworzyć specjalną zakładkę. W tym poradniku napiszę jak to zrobić przy pomocy aplikacji Look Inside. Jest to jeden z łatwiejszych sposobów i całość nie powinna zająć Ci więcej niż 5-10 minut.

Przygotowania

Najważniejsze jest to posiadanie strony na Facebooku – bo o niej w tym poradniku mowa, oraz wirtualnego spaceru Business View w Mapach Google który chcemy pokazać.

Musimy być przy tym zalogowani na konto Facebooka którym zarządzamy stroną. W przypadku Business View nie jest to wymagane.

1. Zaczynamy

Wchodzimy na stronę Look Inside i klikamy Click here to add the app to your Facebook page.

1

 

2. Wybieramy fanpage

Kolejnym krokiem jest wybranie strony na której ma być umieszczona zakładka z wirtualnym spacerem. Następnie klikamy Add Page Tab.

2

3. Strona powitalna

Pierwsze co zobaczymy, to strona powitalna z instrukcją instalacji. Możemy zostawić ją na razie otwartą i przejść do kroku 4.

3

 

4. Znajdź swój biznes na Mapach Google.

Wejdź teraz na stronę Google Maps klikając w ten link. W lewym górnym rogu wpisz nazwę swojej firmy która zawiera wirtualny spacer i znajdź jej wizytówkę. Jeśli już widzisz wizytówkę, kliknij na „Zobacz Wnętrze” aby przejść do Business View.

4

 

 

5. Wybierz widok

Teraz musisz wiedzieć o tym, że to co widzisz w tym momencie, będzie widokiem początkowym tego co umieścisz na swoim fanapagu. Więc poruszając się wnętrzu wybierz co chcesz pokazać. Może to być front lokalu od ulicy, recepcja, ciekawe pomieszczenie. Możesz również pokazać zbliżenie jakiegoś elementu – Ty wybierasz. Kiedy znajdziesz najlepszą perspektywę wnętrza Twojego lokalu. Kliknij na koło zębate w prawym dolnym rogu i kliknij Udostępnij lub umieść obraz.

5

 

6. Skopiuj link

Następnie skopiuj link który zobaczysz w oknie które się pojawi. Możesz też skopiować link bezpośrednio z okna przeglądarki.

Przy okazji chciałem pokazać Ci gdzie znajduje się opcja Umieść zdjęcie która generuje specjalny kod do umieszczenia spaceru na Twojej stronie internetowej. Na temat dowiesz się więcej we wpisie na temat dodawania wirtualnego spaceru do strony firmowej.

6

7. Wklej link

Teraz wracasz na Facebook i stronę powitalną z punku 4 tego poradnika. W polu tekstowym pod Paste it here: wklejasz link skopiowany z Map Google i klikasz And that’s it! here to save.

7

 

8. Dodałeś wirtualny spacer

Wirtualny spacer został już dodany. Opcje które widzisz nad wirtualnym spacerem (link do Twojej wycieczki, miejsce na zmianę linku z google maps – patrz punkt 5) oraz możliwość wykupienia dodatkowych opcji jest widoczna tylko dla Ciebie. Goście strony widzą tylko okno spaceru.

Polecam w tym momencie jeszcze zmienić nazwę zakładki, jej kolejność na liście zakładek i obrazek wyróżniający. Kliknij na Więcej a następnie wybierz ostatnią opcję Zarządzaj kartami.

9

 

9. Wybierz kolejność

W tym oknie możesz zmienić kolejność zakładek. Jeśli prowadzisz np. restaurację warto by było wyróżnić wirtualny spacer, ponieważ cześć opcji będzie ukryta pod rozwijaną listą i mało osób do niej dotrze. Aby to zmienić – złap i przytrzymaj kursorem Look inside i przesuń go na wyższą pozycją. Kiedy już to zrobisz – kliknij Dodaj lub usuń karty – zmienimy nazwę zakładki jej obrazek.

10

 

10. Zmień nazwę i obrazek.

Na liście aplikacji znajdź Look inside i kliknij w Edytuj ustawienia. W oknie które zobaczysz, możesz zmienić nazwę zakładki jeśli chcesz by była po polsku. Sugerował bym nazwy typu „Zobacz wnętrze” czy „Wirtualny spacer”. Jeśli chcesz zmienić obrazek (różowego ludzika z napisem Look inside) na własną grafikę kliknij przy opcji Niestandardowy obraz karty: Zmień.

12

 

Gotowe

Brawo! Teraz możesz się cieszyć wirtualnym spacerem na swoim fanpagu. Jeśli posiadasz kilka stron, cały proces wystarczy powtórzyć w ten sam sposób. Jeśli masz jakiegoś dodatkowe pytania, zostaw je w komentarzu poniżej.

Zobacz poradnik w wersji video

About the author

Marcin Krokowski, rocznik 89″, Warszawa Taki tam ze mnie fotograf. Od kilku lat zafascynowany fotografią cyfrową i przestrzenią miejską. Pierwszy aparat jaki kupiłem, miał być kamerą do kręcenia filmików na Youtube, ale skończyło się na tym, że zacząłem nim robić zdjęcia w miejscach, gdzie panował jeden wielki bałagan – w opuszczonych budynkach, z których sypał się tynk. Dziś fotografuję zadbane wnętrza lokali usługowych, firm i restauracji i tworze wirtualne spacery. Nowych kadrów w nieładzie odnajduję teraz na imprezach i targach, gdzie tłumy ludzi i zmieniające się sytuacje tworzą szanse na niepowtarzalne zdjęcia.

Dodaj komentarz